Gniazdka ITINFTEK/AVATTO z Aliexpress

Jakiś czas temu zamówiłem gniazdka 'no-name’ z Aliexpress w celu oczywiście przeflashowania na Tasmotę i podpięcia do moich systemów. Gniazdka miały dobre opinie na internecie więc skusiłem się na ich zakup. Miały się dawać flashować bez kombinowania za pomocą Tuya-Convert.

Niestety, kiedy gniazdka już do mnie dotarły, okazało się że wcale nie jest tak różowo. Tuya-Convert nijak nie chciało ich ruszać. Na szczęście normalnie spięły się ze zwykłą aplikacją Tuya-Connect. Przeglądając serwer DHCP natrafiłem na taką pozycję:

Okazało się, że jest to jedno z gniazdek. Gdy przeanalizowałem temat dokładniej, wywnioskowałem, że w międzyczasie chiński producent zamiast modułów ESP zaczął stosować tańsze moduły ThingsTurn na których Tasmota niestety nie działa.

UPDATE 2020-11-13

Trafiłem przypadkiem na stronę chińskiej hurtowni globalsources.com i wygląda na to, że właściwą nazwą tego produktu jest Hysiry EU3. Na zdjęciach z ogłoszenia można nawet zauważyć identyczne opakowania jak te w których otrzymałem swoje.

2 myśli na “Gniazdka ITINFTEK/AVATTO z Aliexpress”

  1. Mi dziś przyszły 2 gniazdka AVATTO z pomiarem i chyba to samo, bo za nic tuya convert ich nie rusza. Zamawiane z miesiąc wcześniej zflashowały się i działają bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *