Moduł bluetooth z aliexpress w radiu Update List (Renault Megane II FL)

Moja dotychczasowa metoda łączenia telefonu z radiem z użyciem transmitera FM zawodziła podczas przejazdów przez duże miasta, więc (z uwagi na fakt zmiany środka lokomocji na Megane II wyposażonego w radio Update List) postanowiłem spróbować rozbudowy radia o moduł bluetooth bezpośrednio wpięty w urządzenie. Wybór padł na moduł z aliexpress dedykowany do tego modelu (radia), dostępny tutaj.

Montaż zacząłem od wyjęcia radia

Do demontażu radia użyłem dedykowanych do Renault ściągaczy.

Po wyjęciu radia, moduł należy podłączyć w wolne gniazda. Zielona wtyczka odpowiada za sygnał, niebieska za zasilanie. Gniazdo do którego została podpięta niebieska wtyczka jest przeznaczone do obsługi zmieniarki CD, więc jeśli mamy taką podłączoną, możemy uciąć wtyczkę i doprowadzić zasilanie do modułu w inny sposób – na przykład lutując przewody modułu do przewodów zasilających zmieniarkę. U mnie na szczęście nie było takiej potrzeby.

Wtyczki modułu wpasowały się idealnie.

Jeśli przełączając źródło przyciskiem SRC nie widzimy pozycji AUX, oznacza to, że musimy tą opcję aktywować.

W celu włączenia AUX musimy wejść do expert menu. W moim radiu aby to zrobić, należało przytrzymać przycisk z 'nutką’, obok którego widoczny był napis expert.

Następnie, za pomocą przycisków przełączania muzyki znajdujemy pozycję AUX i wybierając + lub – zmieniamy jej wartość na ON

Po wyłączeniu i włączeniu radia, źródło AUX będzie dostępne.

Teraz możemy sparować nasz telefon z samochodem. W przypadku mojego modułu, wyświetlił się on w otoczeniu bluetooth jako zestaw słuchawkowy shuguo2007. Moduł nie wymagał hasła podczas parowania.

Podczas testów moduł sprawował się dobrze. Mimo mikrofonu zamontowanego dość nisko – bo na kratce nawiewu – rozmowa telefoniczna była poprawna, nie zakłócił jej nawet klekot diesla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *